• +90 212 266 2 444
  • hello@projeplus.com
  • Ptesi - Cum: 08.30 - 18.00
  • Eylül

    9

    2015
  • 2444
  • 0
Reklamlarınızın Google arama sonuçlarının üzerinde görüntülenmesini nasıl sağlarsınız?

Reklamlarınızın Google arama sonuçlarının üzerinde görüntülenmesini nasıl sağlarsınız?

Müşteriler Google‘da arama yaptığında reklamlar, sayfanın üst kısmında, yanında veya altında görünebilir. Yalnızca en yüksek sıralamaya sahip reklamlar sayfanın üst kısmında görüntülenmeye uygundur. Reklamınızın sayfadaki konumu; teklifiniz, Kalite Puanının bileşenleri (beklenen tıklama oranı, reklam alaka düzeyi ve açılış sayfası deneyimi) ve uzantılar ile diğer reklam biçimlerinin beklenen etkisiyle belirlenir. Aşağıda, üst kısımdaki reklamların nasıl göründüğü, bu reklamları nasıl seçtiğimiz ve reklamınızın konumunu iyileştirmeye yönelik bazı ipuçları belirtilmiştir.

Google Reklam sıralaması

 

Üst kısımdaki reklamlar nasıl görünür?

Sayfanın üst kısmındaki reklamlar, arama sonuçları sayfasının diğer konumlarındaki reklamlardan biraz farklı görünebilir. Üstteki reklamlar daha geniştir ve bazı cihazlarda reklam metninin birden çok satırını tek satırda birleştirebilir. Bazı durumlarda, ilk açıklama satırınızın açık bir şekilde tam bir ifade veya cümle oluşturduğunu belirlediysek, daha uzun ve daha dikkat çekici bir başlık oluşturmak için açıklamanızın bir bölümünü başlığınıza ekleyebiliriz. Yeterli yer olması durumunda, reklamınızın başlığına web sitenizin alan adını da ekleyebiliriz. Alan adı, kullanıcıların görmesini kolaylaştırmak için, dikey bir çizgi (“|”) veya tire gibi görsel bir ayırıcı ya da başka bir ayırıcı ile başlığınızdan ayrılır. Ayrıca, üst kısımdaki reklamlar genellikle site bağlantıları, yer uzantıları veya telefon uzantıları gibi reklam uzantıları içerir.

 

AdWords, üst kısımda yer alacak reklamları nasıl seçer?

Reklamınızın sayfadaki konumu Reklam Sıralamanıza bağlıdır (Reklam Sıralamanız; teklifinizden, reklamınızın ve açılış sayfanızın kalitesinden, uzantıların ve diğer reklam biçimlerinin beklenen etkisinden oluşan bir kombinasyondur). Reklamınızın üst kısımdaki bir konumda yayınlanabilmesi için, Reklam Sıralamanızın minimum eşiği geçmesi gerekir. Reklamın, arama sonuçlarının üstünde görünmesi için gerekli olan minimum Reklam Sıralaması genellikle, arama sonuçlarının yanında görünmesi için gerekli olan Reklam Sıralamasından daha yüksektir. Sonuç olarak, sıralaması sizin hemen altınızda olan başka reklamverenler olmasa bile, reklamınız arama sonuçlarının üstünde göründüğündeki tıklama başına maliyet (TBM), reklamınız arama sonuçlarının yanında göründüğündeki TBM’den daha yüksek olabilir. Tıklama başına daha fazla tutar ödeyebilirsiniz ancak en üstteki reklamlar genellikle daha yüksek tıklama oranlarına sahiptir ve size, belirli reklam uzantıları (site bağlantıları gibi) ve yalnızca en üstteki reklam konumlarında kullanılabilen özellikler için erişim sağlar. Her zamanki gibi, asla maks. TBM teklifinizden daha fazla borçlandırılmazsınız.

Sayfanın üst kısmındaki reklamlar genellikle aşağıdaki özelliklere sahiptir:

Yüksek alaka düzeyi: Reklam metni ve açılış sayfası, reklamınızı gören kullanıcıyla alakalıdır. Zaman içinde iyi performans: Reklam sürekli olarak tıklama oluşturur. Rekabet gücü yüksek teklifler: Reklamın teklifi, diğer reklamverenlerle rekabet edebilecek kadar yüksektir ve sayfa üstünde görünme teklifi tahmininden fazladır. Arama sonuçları sayfasının üst kısmında en fazla üç reklam gösterebiliriz. Reklam Sıralaması ve eşikler her sayfa için yeniden hesaplandığından, reklamlar bazen bir sayfanın en üst konumlarından birinde göründükten sonra, bir sonraki sayfanın yan tarafında yeniden görünebilir.

Reklamlarınızın üst kısımda yer almasını nasıl sağlayabilirsiniz?

Aşağıda, reklamlarınızın üst kısımda gösterilmesini nasıl sağlayabileceğinizle ilgili bazı ipuçları verilmiştir:

Alaka düzeyine odaklanın: Anahtar kelimelerinizin, reklamlarınızın ve açılış sayfalarınızın müşterilerin aradıklarıyla alakalı olmasını sağlayın. Reklamlarınız alakalı olmasa da gösterilir, ancak çok fazla tıklama almaz. Bu durum, zaman içinde kötü performansa neden olur. Anahtar kelime listenizi güncel tutun: Müşterilerinize ulaşmak için doğru anahtar kelimeleri mi kullanıyorsunuz? Listenize eklemek isteyebileceğiniz yeni anahtar kelime fikirleri edinmek için Anahtar Kelime Planlayıcı ‘yı kullanabilirsiniz. Teklifinizin rekabetçi olmasını sağlayın: Sizinle aynı anahtar kelimelere teklif veren diğer reklamverenlerle rekabet edebilmek için teklifinizin yeterince yüksek olmasını sağlayın. Sayfanın üst kısmı için rekabet etmek üzere ne kadar teklif vermeniz gerekebileceğini öğrenmenize yardımcı olması amacıyla sayfa üstünde görünme teklifi tahminlerini inceleyin. Hesabınızı sık sık kontrol edin: Düzenli olarak küçük iyileştirmeler yapmanın ileride büyük etkisi olabilir.

(Kaynak: https://goo.gl/RiwKMH)

Yorum Bırak

Yorumunuz 24 saat içinde yayınlanacaktır.

Yorumu iptal et
© Copyright 2015 ProjePlus