• +90 212 266 2 444
  • hello@projeplus.com
  • Ptesi - Cum: 08.30 - 18.00
  • Kasım

    12

    2015
  • 2922
  • 0
YouTube  ve Video Pazarlama için 10 etkili taktik

YouTube ve Video Pazarlama için 10 etkili taktik

Günümüzde internette var olmayan, interneti pazarlama amaçlı kullanmayan şirket yok denecek kadar az…
Hal böyle olunca markalar internet ekonomisinde de yoğun rekabet baskısı altındalar…
Dünya çapında internet kullanıcı sayısı artışında azalma var. 2015 yılı büyüme oranı %8…
Oysa bu oran  2014 yılında %10’du..
Fakat güzel haber internet kullanımında aynı şekilde bir gerileme söz konusu değil.
Mobil ve videonun etkisiyle 2015 yılında 2014’e göre, % 21 oranında büyüme gerçekleşti.
(Mary Meeker  İnternet Trendleri 2015 – Code Conference )
global-internet-datalari-projepluscom
Mary Meeker’ın tahminlerine göre; 2017 yılında, tüm internet trafiğinin% 74’ünü video ve mobil kullanım oluşturacak…
Bu durumda önemli bir soru ile karşı karşıyayız; İnternet Pazarlaması mobil ve videoya doğru hızlı bir geçiş yaparken, markalar bu artan talebe nasıl ayak uyduracaklar?
Aşağıdaki yöntemeler YouTube Kullanıcıları tarafından denenmiş ve kanıtlanmış etkilidir Umarız size de ışık tutarlar… :)

1) Kullanıcılar YouTube’a öğrenmek, izlemek ve eğlenmek için gelirler. Bu nedenle, orijinal içeriğe sahip videolar oluşturun. Kendinize özgü olun.

Video izleme

2)  İlgi çekici ve paylaşılabilir olmalısınız… Yayınladığınız videoların hangilerinin daha ilgi çekici olduğunu analiz etmek için YouTube Analytics raporlarına bakın. Videolarınızı bu verilere göre sürekli optimize edin.

İlgi çekici video oluşturmak

3) Video içeriğinizde duygulara yer verin. Unutmayın insanları harekete geçiren duygulardır. Bu nedenle video içeriğinizin bir duygusunun olması beğenilme ve paylaşılma ihtimalini arttırır.

videolarınızın duygusu olsun.

4) Uzmanı olduğunuz konuya yoğunlaşın. Bu marka algınızı kuvvetlendirmekle beraber SEO içinde gereklidir.

Uzmanlık alanınızla ilgili videolar oluşturun

5) Uzun ve dolambaçlı yollara sapmayın. Kısa, anlaşılır ve basit olun. Hızlı tüketim çağında olduğumuzu unutmayın. Her işimiz artık saniyelerle; Videonuzun iki dakika veya daha kısa olmasını sağlamaya çalışın…

kısa, anlaşılır, basit videolar hazırlayın- projeplus.com

 

6) Nasıl başlarsa öyle devam eder algısı… Videonuzun izlenip izlenmemesi ilk birkaç saniyeye bağlıdır. Bu nedenle başlangıcınız etkili ve dikkat çekici olmalıdır. Mümkünse mesajınızı videonuzun ilk saniyelerinde vermeyi hedefleyebilirsiniz.

YouTube Video İzleme

7) Düzenli içerik paylaşımları yapın. İnsanlar sizden yeni videolar geleceğini bilerek bir beklenti içerisinde olmalılar. Başarılı YouTube  kanalları içeriklerini  düzenli olarak güncelleyerek mesajlarını canlı tutarlar.

Düzenli video içerik paylaşımı yapın- projeplus.com

 

8) Sürekli içerik üretebilmek için fikir bulmak zordur. Bu nedenle Fikir edinmek için, kendi videonuzdaki ve benzer video ve kanal sayfalarındaki kullanıcı yorumlarını okuyun. Uzmanlık alanınızla ilgili arama trendlerinden yararlanın.

Video için sürekli içerik üretebilmek- proje plus.com

9) İşbirliği yapın. Kendinize yakın, popüler kanallarla, YouTube fenomenleri ile işbirliği yaparak ortak içerik üretebilirsiniz.  Bu hem kanalınızın abone sayısında artış sağlayacak hem de sizi daha geniş kitlelere ulaştıracaktır.

is-birligi-yapin

 

10) İçerik üretmek için bir diğer yolda abonelerinizden sizin için içerik üretmesini ve kanalınızda yayınlamak için sizinle paylaşmasını istemektedir. Bu zor gibi gözükse de doğru strateji ve reklam çalışmaları ile birlikte çok iyi sonuç verecek bir uygulamadır. Hem bu şekilde içerik üretme sorununuzda ortadan kalmış olacaktır.

video içerik üretme- projeplus.com

 

Yorum Bırak

Yorumunuz 24 saat içinde yayınlanacaktır.

Yorumu iptal et
© Copyright 2015 ProjePlus